آموزشگاه آموزش آرایشگری مردانه اعتدال

دوره های آموزش آرایشگری مردانه

مشاوره رایگان

رشته کاربر مواد شیمیایی

یکی دیگر از زیر مجموعه های حرفه ی پیرایشگری ، رشته کاربر مواد شیمیایی می باشد . یکی از دلایلی که باعث شده این پیرایشگری با درآمد فوق‌العاده‌ای همراه باشد ، وجود این مهارت و چنین رشته ای می باشد . کار با مو گستردگی زیادی داشته و به بخش های مختلفی تقسیم می‌شود . 

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن استفاده از مواد شیمیایی و ایجاد تغییرات مختلفی روی مو است . اگر در یک سالن زیبایی و آرایشگری در تمامی زمینه‌ها افراد متخصص حضور داشته باشند ، به هیچ عنوان با تعطیلی این مرکز مواجه نخواهیم بود . 

توجه داشته باشید که فراگیری این رشته در یک آکادمی فوق العاده نتیجه بخش خواهد بود و به شما کمک می کند تا در بازار کار آن موفق باشید ، با ما همراه شوید تا به خوبی این رشته و آیتم های آن را به شما معرفی کنیم .

  
 


 

معرفی رشته کاربر مواد شیمیایی

شاید واژه رشته کاربر مواد شیمیایی کمی عجیب و نا آشنا باشد ، به بیان ساده‌تر در این رشته شما فرا می گیرید که چگونه با استفاده از مواد شیمیایی تغییراتی را بر روی موی سر ایجاد کنید ‌. یکی از این مواد شیمیایی پرکاربرد رنگ مو می باشد که استفاده از آن باعث شده با تغییرات رنگ مواجه شویم . 

البته تغییر حالت مو و حتی زدودن موهای زائد در صورت و سر نیز با استفاده از مواد شیمیایی انجام خواهد شد . به همین دلیل لازم بوده تا این رشته به صورت مجزا با جزئیات تمام تدریس شود و افراد بتوانند به صورت کامل و اساسی و مهارت های لازم را در این خصوص دریافت کنند . 

در حال حاضر اگر مواد شیمیایی مختلف وجود نداشته باشند ، رشته آرایشگری تا حد زیادی محدود شده و گستردگی زیادی نخواهد داشت . اما وجود چنین متریالی باعث شده تا علاوه بر مبحث های گوناگون در رشته کاربر مواد شیمیایی شاهد ارتقا و درآمدزایی زیادی برای پیرایشگری و آرایشگری باشیم . به حدی که درآمد ناشی از آن با بسیاری از مشاغل قابل مقایسه نخواهد بود .

نحوه آموزش رشته کاربر مواد شیمیایی

با توجه به این که مواد شیمیایی به کار رفته شده برای بازسازی و ترمیم مو بسیار متنوع و گسترده است ، لازم بوده تا دوره آموزش رشته کاربر مواد شیمیایی به صورت تئوری و عملی برگزار شود . در کلاس های تئوری ابتدا مفاهیم توضیح داده می‌ شوند و سپس کلاس های عملی برگزار می‌شوند . 

مباحث کاملاً سنگین بوده و نمی‌توان به صورت یکجا و یکدفعه رشته را تدریس نمود . از این رو از یک دسته بندی خاص استفاده می‌شود و این رشته به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم خواهد شد . تک تک این مراحل یکی پس از دیگری تشریح شده و سپس به جزئیات آن پرداخته می‌شود ، در نهایت متقاضیان با شرکت در این دوره ها تمام و کمال به یک کاربر مواد شیمیایی تبدیل خواهند شد .


 

مباحث رشته کاربر مواد شیمیایی به صورت قانونی 

فنی و حرفه ای برای آموزش رشته کاربر مواد شیمیایی یک اساسنامه طراحی کرده است که بسیاری از آکادمی و موسسات ارائه دهنده این حرفه تابع این اساسنامه عمل می کنند . طبق مفاد تعیین شده در فنی و حرفه‌ای رشته کاربر مواد شیمیایی در طی یک ماه و حدود ۸ جلسه برگزار می‌شود که شامل آیتم های زیر می باشد ؛

 1. صافی مو : صافی مو به صورت ابتدایی ترین شکل ممکن هم چون ؛ گلت و دارک اند لاولی آموزش داده خواهد شد .
 2. رنگ مو : در این مبحث رنگ های تیره به پیرایشگران آموزش داده می شود .
 3. فر مو 
 4. شمع گوش 
 5. پاکسازی : آموزش پاکسازی با بهره‌مندی از ماسک های شیمیایی تدریس خواهد شد .

مواردی که در بالا ذکر شد ، همگی مباحثی هستند که در تمامی دوره های آموزشی رشته کاربر مواد شیمیایی تدریس خواهد شد .

آموزش رشته کاربر مواد شیمیایی در آکادمی اعتدال

آکادمی ابتدایی یکی از مراکزی است که شاخه‌های مختلف رشته پیرایشگری را آموزش می دهد . در این مرکز برای آموزش رشته کاربر مواد شیمیایی با آیتم های بسیار زیادی مواجه هستیم که کاملا متفاوت با قوانین و گزینه های فنی و حرفه‌ای است . 

البته تمامی مباحث در این رشته آموزش داده خواهد شد ، اما هر کدام از این مباحث دارای حالت های مختلفی هستند که به صورت مفصل در این دوره تدریس می شود . در سایر موسسات این دوره ۸ جلسه داشته اما این آکادمی برای این رشته ۱۵ جلسه را در نظر گرفته است . در ادامه مبحث تک تک آیتم های رشته کاربر مواد شیمیایی به همراه جزئیات هر کدام را معرفی می نماییم ؛

 1. صافی مو : حدود ۳ تا ۴ جلسه به مبحث صافی مو اختصاص داده شده است . متاسفانه گزینه های فنی و حرفه ای چندان کارآمد نمی باشند و بازار کار با آنها نیازی ندارد . اما در این آکادمی مباحث روز و پرمخاطب تدریس خواهد شد . موارد زیر همگی آیتم های صافی مو می باشد ؛
 • انواع کراتین مو
 • ریباندینگ مو
 • بوتاکس مو
 • احیا مو
 • انواع تراپی مو ؛ نانو تراپی ، ابریشم تراپی ، پروتئین تراپی ، پلکس تراپی ، لیزر تراپی ، هیدروژن تراپی مو ، مزوتراپی مو و ...
 • آموزش کار با دستگاه و تکونولوژی روز دنیا جهت صافی مو همچون کار با دستگاه نانو استیم

همان طور که می بینید آیتم های بسیار زیادی جزو زیرمجموعه صافی مو می باشد که همه آنها در طی ۳ تا ۴ جلسه تدریس خواهد شد . 

متقاضیان با شرکت در این دوره ها کاملاً با این مباحث آشنا می‌شوند کار با دستگاه نانو استیم یک آیتم بسیار مهم بوده که معمولاً به صورت جداگانه در آکادمی ها تدریس می‌شوند . اما آکادمی اعتدال این آیتم را به عنوان اشانتیون بر روی پک آموزشی خود قرار داده است .

 

  
 


 

 1. رنگ مو : یکی از جذاب ترین کارهایی که یک آرایشگر انجام می دهد ، رنگ مو تنها با ترکیب چند مواد می توان درخشندگی و زیبایی موها را تغییر داد و در کنار آن به جذابیت چهره افزود .

این مبحث نیز در رشته کاربر مواد شیمیایی دارای آیتم های مختلفی بوده که توسط آکادمی اعتدال همگی به متقاضیان آموزش داده خواهد شد . موارد زیر همگی به صورت مفصل در کلاس ها به صورت تئوری و عملی تشریح می شوند ؛

 • انواع رنگ مو : تناژ های مختلف رنگ مو از سفید ترین تا تناژ های تیره
 • انواع پودر های دکلره
 • کار با پودر های دکلره
 • واریسیون ها
 • اکسیدان ها 
 • انواع مش : مش سوزنی ، مش فویلی
 • کار با کلاه مش و قلاب
 • موهای جو گندمی
 • رنگ ساژ کردن 
 • آمبره 

با توجه به این که مباحث بسیار زیاد هستند ، لازم بوده تا ۵ جلسه به مبحث رنگ اختصاص داده شود . دو جلسه به صورت تئوری و سه جلسه به صورت عملی همراه با تمام جزئیات آموزش داده می شود . 

مواردی که در این مبحث تدریس می‌شود کاملاً گسترده بوده و ممکن است بعضی از آن ها بیشتر در آرایشگاه های زنانه کاربرد داشته باشند . اما آگاهی از آنها قطعاً به مهارت پیرایشگر اضافه خواهد کرد .

 1. فر مو : همان طور که بسیاری از افراد خواهان صافی مو هستند ، افراد زیادی نیز از فر مو استقبال می‌کند و برای این امر ضمن بهره‌مندی از مواد شیمیایی هستیم . به همین دلیل یکی از مباحث مهم در رشته کاربر مواد شیمیایی فر مو می باشد ، به موارد زیر توجه کنید ؛
 • انواع فر مو
 • فر سرد
 • فر گرم
 • کار با دستگاه بابلیس
 • کار با مواد فر
 • فر ۶ ماه
 • فر موقت
 • فر دائم

حدود سه جلسه از دوره های آموزشی به انواع فر اختصاص داده می شود . با شرکت در این کلاس ها در کوتاه‌ترین زمان به یک فرد متخصص تبدیل خواهید شد و می توانید با بهره‌مندی از مواد شیمیایی کارهای مختلف روی موی سر انجام دهید .

 


 

 1. پاکسازی : توجه داشته باشید که پاکسازی در سالن های زیبایی و آرایشی درآمد بسیار زیادی دارد ، با توجه به این که پاکسازی نیز مستلزم بهره مندی از مواد شیمیایی و متریال مختلف است ‌، یکی از زیرمجموعه‌های رشته کاربر مواد شیمیایی به شمار می آید . 

در گزینه های فنی و حرفه‌ای برای این مبحث تنها ماسک های شیمیایی قید شده و هیچ آیتم دیگری در این دوره وجود نخواهد داشت . اما آکادمی اعتدال مباحث بسیار زیادی را به پاکسازی افزوده است که به شرح زیر می باشد ؛

 • انواع پاکسازی پوست و مو
 • کار با ماسک های شیمیایی
 • آموزش انواع ماسک های دست ساز
 • کار با ماسک های دست ساز
 • ماسک ورقه ای
 • ماسک شنی
 • بلک ماسک 
 • گلد ماسک و یا ماسک طلا
 • آشنایی با انواع دستگاه ها و تکنولوژی های روز که در پاکسازی کاربرد دارند
 • کار با دستگاه های پاکسازی مثل ؛ تونل LED ، ماسک LED
 • اتو صورت جهت جوانسازی صورت و تغذیه پوست 
 • میکرودرم 
 • هیدرودرم 
 • لایه های پوست
 • پاکسازی هجومی یا تهاجمی
 • پاکسازی غیر تهاجمی

پاکسازی مو و صورت گزینه های زیادی داشته که خوشبختانه در این دوره آموزشی کاملاً تدریس خواهد شد .

 1. شمع گوش : اشانتیون این پک آموزشی شمع گوش بوده که با بهره‌مندی از وکس انجام می شود ، که البته این مبحث علاوه بر شمع گوش ، دستگاه وکس و کار با این دستگاه و همچنین لیزر ها آموزش داده می شود .

ثبت نام در رشته کاربر مواد شیمیایی 

در بازار کار چه کسی موفق است ؟ کسی که حرفه و شغل مورد نظر خود را ببلعد و تمام مباحث موجود در آن را فراگیرد . هر چه آگاهی و اطلاعات شما پیرامون این مبحث بیشتر باشد ، قطعاً با تخصص بیشتری خدمات ارائه می نماید و به همین دلیل توصیه شده تا پیرایشگر ها و افرادی که در حوزه آرایشگری و پیرایشگری فعالیت می‌کنند ، هر چه سریعتر اطلاعات خود را در این راستا افزایش دهند . 

از این رو لازم بود تا حتماً اقدام به ثبت‌نام در رشته کاربر مواد شیمیایی نمایند . با شرکت در این حرفه به خوبی فرا می گیرید که هر کدام از مواد شیمیایی مورد استفاده چه کاربرد دارد ؟ چگونه بایستی از آنها استفاده نمود ؟ به همین سادگی می توان در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین درآمد را کسب نمود . 

البته حتماً بایستی این نکته را مد نظر قرار دهید که همه آکادمی های موجود به صورت کامل و تمام عیار رشته کاربر مواد شیمیایی را تدریس نخواهند کرد و بسیاری از آن ها تنها به گزینه های فنی حرفه‌ای بسنده می کنند . در چنین شرایطی مهارت های لازم به شما آموزش داده نخواهد شد . 

به همین دلیل توصیه شده تا مابین آکادمی های برگزار کننده خدمات آموزشی تحقیق کنید ، در میان مجموعه از این مراکز آکادمی اعتدال جزو برترین ها بوده و در تمام پکیج های آموزشی خود به جزئیات توجه زیادی می‌کند . 

در این مرکز افراد متخصصی که در زمینه کاربر مواد شیمیایی مهارت دارند ، جمع آوری شده و آموزش های لازم به کاربران داده خواهد شد . اگر خواهان ثبت‌نام در رشته کاربر مواد شیمیایی می باشید ، توسعه ما به شما آکادمی اعتدال است .

  
 


 

دیپلم فنی رشته کاربر مواد شیمیایی 

آکادمی اعتدال از اعتبار کافی برخوردار بوده و زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت می کند . مراجعه کنندگان و هنرجویان این مرکز پس از پایان دوره مفتخر به کسب دیپلم فنی خواهند شد ، افرادی که برای یادگیری کاربر مواد شیمیایی وارد این موسسه بشوند ، قادر به دریافت دیپلم فنی رشته کاربر مواد شیمیایی خواهند شد ‌. 

در پایان دوره ازرتمامی هنرجویان امتحان گرفته خواهد شد . آزمون ها به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود . در صورتی که افراد در این آزمون موفق شوند ، دیپلم فنی به آن ها اعطا خواهد شد . 

اما در صورت رد شدن افراد ، مشکلات آنها بررسی شده و مجددا مورد آموزش قرار می گیرند و سپس به صورت مجدد آزمون از ایشان گرفته خواهد شد . 

زمانی که متقاضیان دیپلم فنی را دریافت نمایند ، قادر به دریافت پروانه کسب نیز خواهند بود و از مزایای ناشی از آن بهره مند می شوند ‌، از این رو برای رسیدن به هدف و همچنین تبدیل شدن به یک فرد ماهر در حوزه آرایشگری بهتر بوده تا در آکادمی اعتدال ثبت نام کنید و از دوره های آموزشی مرکز بهره مند شوید ‌.

  
 


 

حرف آخر

مواد شیمیایی و رشته های آرایشگری با همدیگر پیوند محکمی برقرار نموده اند و عملاً بدون آگاهی از مواد شیمیایی نمی توانید وارد بازار کار این رشته شوید . رشته کاربر مواد شیمیایی دارای گستردگی های متعددی بوده و آیتم های زیادی را در بر می گیرد . 

برای فراگیری این رشته می توانید از آکادمی اعتدال و کمک بگیرید و در دوره‌های آموزشی این رشته شرکت کنید ، در پایان شما علاوه بر کسب مهارت های بسیار زیادی ، دیپلم فنی رشته کاربر مواد شیمیایی را نیز دریافت خواهید نمود .

+800 مدرک صادر شده

+600 مشغول به کار

+200 درحال آموزش

+100 مهاجرت کاری

سوالات متداول

سوال

جواب

دوره ها گالری بلاگ درباره ما تماس با ما