آموزشگاه آموزش آرایشگری مردانه اعتدال

دوره های آموزش آرایشگری مردانه

مشاوره رایگان

رشته کوتاهی مو با زاویه

رشته کوتاهی مو با زاویه یکی از زیر مجموعه های رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه می باشد ، پیرایشگران و افرادی که خواهان فعالیت در این حرفه هستند ، بایستی حتما دوره آموزشی کوتاهی مو را به صورت تخصصی فرا بگیرند . پیرایشگری که قادر به انجام کوتاهی مو با سبک ها و مدل های مختلف نباشد ، به عنوان یک متخصص در حرفه خود شناخته نخواهد شد . 

در حال حاضر مراکز متعددی این شاخه از رشته پیرایشگری را آموزش می دهند . در این مقاله قصد داریم تا یکی از خفن ترین دوره های آکادمی اعتدال را به شما معرفی کنیم ، با فراگیری این مهارت به خوبی معنای ( ایا استاد سلمانی که هر سر داره سامانی ! ) به خوبی روشن خواهد شد . پس با ما همراه شوید .


 

معرفی رشته کوتاهی مو با زاویه

رشته کوتاهی مو با زاویه که با نام های کوتاهی مدرن و یا کوتاهی موهای بلند شناخته می شود ، یکی از مهمترین ارکان آرایشگری مردانه بوده و متقاضیان این حرفه بایستی حتماً با این مهارت آشنا شوند ‌. سرعت رشد مو در آقایان بسیار زیاد بوده و حداقل ماهی یک بار برای کوتاهی مو به آرایشگری مراجعه می کنند ‌. 

اگر شما به عنوان استاد سلمانی نتوانید اولین نیاز یک مراجعه کننده را برآورده کنید ، کسب و کارتان به هیچ عنوان رونق نداشته و مجبورید مگس بپرورانید !! 

این رشته با وجود این که دارای سبک ها و مدل های مختلفی است ، اما به سرعت آموزش داده می‌شود و شما می‌توانید با یک بازه زمانی کوتاه هر آنچه که در رابطه با کوتاهی مو لازم باشد را فرا بگیرید . البته توجه داشته باشید که بعضی از سبک های متداول در رشته کوتاهی مو با زاویه دارای گستردگی بسیار زیادی هستند و لازم بوده تا برای متخصص شدن در آنها دوره مجزایی را طی کنید . 

رشته کوتاهی مو بازار کار فوق العاده ای دارد ، چرا که در دوازده ماه سال همیشه افراد برای کوتاهی مو مراجعه می کنند . در بسیاری از موارد پیرایشگران تنها با فراگیری کوتاهی مو وارد بازار می‌شوند و خوشبختانه به درآمد قابل توجهی نیز می ‌رسند . به هیچ عنوان کوتاهی مو و تاثیر آن را در رونق کسب و کار خود دست کم نگیرید و حتما برای فراگیری این رشته نیز اقدام کنید .

  
 


 

نحوه آموزش رشته کوتاهی مو با زاویه

پیش از آن که رشته کوتاهی مو با زاویه آموزش داده شود . لازم بوده تا یک سری از مفاهیم و اصول به صورت تئوری تدریس شوند ‌. 

به همین دلیل اغلب دوره های آموزشی این رشته شاهد کلاس های تئوری نیز می باشیم ، طی کردن مراحل یکی پس از دیگری برای آموزش و کسب مهارتی باعث می شود تا تمام و کمال تمام آن حرفه ای به متقاضی یاد داده شود و افراد بتوانند با جزئیات کامل مهارت مورد نظر را فرا بگیرد . 

در رابطه با رشته کوتاهی مو نیز با چنین پروسه مواجه هستیم ، کوتاهی مو معمولا به چند روش انجام می شود . ماشین اصلاح در این راستا کاربرد بسیار زیادی دارد و یکی از ابزارهای حرفه ای برای این رشته به شمار می آید ، اما سبک های مختلف در این رشته وجود دارد که تنها با بهره مندی از قیچی قابل اجرا می باشد . 

سبک های کوتاهی مو نیز ترکیبی از ماشین اصلاح و قیچی هستند و از ابزار های متعددی برای این سبک استفاده خواهد شد . انر خوب به سبک ها و مدل های کوتاهی هم توجه کنید ، متوجه خواهید شد که هر کدام از آنها با زاویه متفاوتی انجام شده اند که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره و مدل مو خواهد گذاشت . به همین دلیل با عبارت کوتاهی مو با زاویه روبرو هستیم .

  
 


 

مدت زمان آموزش رشته کوتاهی مو با زاویه

رشته کوتاهی مو با زاویه توسط آکادمی های متعددی برگزار می‌شود ، که هر کدام از آنها معمولاً از یک سری قوانین برای برگزاری این دوره ها پیروی می کنند . به صورت قانونی و به شکلی که رایج است ، دوره آموزش رشته کوتاهی مو با زاویه به صورت دو هفته برگزار شده که هفته اول کاملاً تئوری و هفته دوم عملی می باشد . 

البته هفته دوم نیز با مدل های زنده و مشتری ها کار نخواهد شد و برای یادگیری بهتر پیرایشگران از مانکن های مختلف استفاده می شود . متاسفانه با یک سر محدودیت در این دوره آموزشی مواجه هستیم ، مانکن ها تقریباً با استفاده از یک الگو و قالب ثابت تولید می شوند و با فیزیک سر و حالت موی طبیعی تفاوت بسیار زیادی دارد . 

به همین دلیل توصیه شده تا برای فراگیری کوتاهی مو با زاویه حتما به سراغ آکادمی هایی بروید که دوره آموزشی خود را گسترده تر نموده اند و آیتم های بیشتری را به این دوره اضافه کرده اند . خوشبختانه آکادمی اعتدال تمام تمام آیتم ها را برای فراگیری رشته کوتاهی مو با زاویه سنجیده و یک دوره کامل با آپشن های ویژه را برگزار می کند .

مزیت دوره آموزش رشته کوتاهی مو با زاویهدر آکادمی اعتدال 

همان طور که گفته شد ، آکادمی اعتدال برای ارائه دوره آموزش رشته کوتاهی مو با زاویه عملکرد متفاوتی دارد و باعث شده تا این دوره با مزایای بیشماری همراه شود . 

در مرحله اول مدت زمان دوره آموزشی از دو هفته به یک ماه تغییر یافته است ، بررسی های انجام شده توسط کارشناسان این مجموعه حاکی از آن است که دو هفته زمان کوتاهی بوده و متقاضیان برای آموزش کامل و تمام عیار نیاز به وقت بیشتری دارند . بازه ۷ الی ۱۰ روز اول دوره آموزشی به مفاهیم تئوری اختصاص داده شده است . 

روزهای باقیمانده از این دوره آموزشی پیرایشگران و متقاضیان با مدل های زنده و مانکن های مختلف واحد آموزش قرار خواهند گرفت که اغلب آموزش ها بر روی مدل زنده انجام می شود . این امر باعث شده تا آموزش با کیفیت بهتری انجام شود ، چرا که انجام کار بر روی مدل زنده با محیط کار هی چگونه تفاوتی نخواهد داشت و پیرایشگران تسلط کافی بر شرایط پیدا می کنند .

  
 


 

آیتم های رشته کوتاهی مو با زاویه

رشته کوتاهی مو با زاویه به صورت عادی و قانونی دارای آیتم های متعددی است ، اما دوره آموزشی این رشته که در آکادمی اعتدال برگزار می شود ، از آیتم های بیشتری بهره مند می باشد . انواع سبک های مدل مو ، انواع زاویه هایی که برای کوتاهی مو اجرا می‌شوند ، همگی به متقاضیان و پیرایشگران آموزش داده خواهد شد . 

زوایای برش مانند ؛ لیر ، کات ژورنالی ، گرجوئیشن و ... ابتدا معرفی می‌شود و سپس به صورت عملی بر روی مدل اجرا می گردد . زوایایی که برای کوتاهی موهای بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد ، متعدد بوده و متناسب با مد روز و فرم سر برای اجرا انتخاب می شوند . 

آکادمی اعتدال تنها از سبک های قانونی که در موسسات اجرا می‌شود ، بسنده نکرده و روش های مختلفی همچون ریتم شماری ، فوندامنتال و غیره را آموزش می دهد . یکی از هیجان‌انگیزترین سبک های کوتاهی مو که در این موسسه و آکادمی آموزش داده می‌شود ، پیتاژ کاری تخصصی و کار با آتش خواهد بود . 

کوتاه کردن مو با استفاده از آتش کاملاً مدرن پیشرفته و خارق‌العاده است و تنها افرادی قادر به اجرای این سبک هستند که از مهارت کافی به هم می باشند و آموزش های لازم به ایشان داده شده است . خوشبختانه در دوره آموزش رشته کوتاهی مو با زاویه آکادمی اعتدال اصلاح با آتش به خوبی تدریس می شود .

 

 

 

  
 


انواع سبک و مدل مو در رشته کوتاهی مو با زاویه

شاید با خود فکر کنید که سبک و مدل ها در رشته کوتاهی چندان زیاد نبوده و به تعداد محدود خلاصه می شود . اما این یک برداشت کاملا اشتباه است . 

شما با دنیای سبک ها و مدل های مختلف کوتاهی مو مواجه می‌شوید که هر کدام به نوبه خود زیبا جذاب و منحصر به فرد هستند و اجرای آنها ملزم به دریافت آموزش های مختلف است ‌. موارد زیر همگی جزو سبک کوتاهی مو به شمار می‌آیند که هر پیرایشگر حرفه‌ای بایستی به خوبی با آنها آشنایی داشته باشد ؛ 

• مدل مو مردانه فید طاس (  Bald Fade)
• مدل مو مردانه فید متوسط ( Mid Fade )
• فید زیاد (high fade  )
• فید (Fade  )
• فید تیپر (Taper Fade  )
• فید کم (low fade  )
• مدل مو مردانه پیچی (Quiff  )
• مدل مو مردانه الویسی یا پوش دار ( pompadour )
• آندرکات غیر متصل (Disconnected undercut )
• آندرکات (Undercut  )
• مدل مو مردانه Comb over
• مدل مو مردانه پیچی ( Quiff )
• کناره زدن مو به عقب ( Slicked back )
• مدل مو مردانه بازکات ( Buzz cut )
• مدل مو ارتشی (Military  )
• مدل مو ایوی لیگ ( Ivy League )
• مدل مو مردانه Faux Hawk
• مدل مو مردانه Crew out
• مدل مو موهاک Mohawk
• مدل مو Blowout
• مدل مو مردانه فرینج (Fringe  )
• مدل مو سیخ سیخی spiky
• مدل مو Side part
• مدل مو مردانه سزار (Caesar  )
• مدل مو مردانه Shaved sides
• مدل مو مردانه French crop
• مدل مو Dreadlocks
• مدل مو بافته شده
• مدل مو کاسه ای Bowl cut
• مدل مو Top knot
• مدل مو مردانه بان (Bun  )
• مدل مو بغل کوتاه ( short side )

سبک کوتاهی مو دارای ویژگی منحصر به فرد خود بوده و کاملاً متفاوت با سبک دیگر است . بهره‌مندی از سبک مناسب با فیزیک سر افراد یک امتیاز مثبت برای پیرایشگر به شمار می آید ، قطعاً همه سبک ها را نمی توان برای همه افراد استفاده نمود . این که چه سبکی مشتری را زیباتر می‌کند و به جذابیت چهره او می افزاید ؟ هنر دست یک پیرایشگر ماهر است .

ثبت نام در رشته کوتاهی مو با زاویه

شرکت در دوره آرایشگری و پیرایشگری مردانه کافی نبوده و شما حتماً بایستی مهارتهای خود را در این حوزه ارتقا دهید ، اولین قدم برای حرفه‌ای شدن در دنیایی آرایشگری و آرایشگری ثبت‌نام در رشته کوتاهی مو با زاویه خواهد بود . برای دریافت آموزش های لازم در ابتدا بایستی یک آکادمی معتبر و سرشناس را پیدا کنید . 

مرکزی که در آن تنها از افراد متخصص و کاربلد آماده ارائه مباحث مرتبط با این رشته به هنرجویان و پیرایش گران هستند . در میان چندین مرکز و موسسه متعدد آکادمی اعتدال یک مرکز تمام عیار و فوق العاده است که هر آنچه در رابطه با رشته کوتاهی مو لازم باشد ، را به متقاضیان آموزش می دهد و حمایت بعد از دوره را از متقاضیان دریغ نخواهد کرد . 

در طول آموزش در این مرکز شما منحصراً با یک استاد در ارتباط هستید و امکان برگزاری کلاس های جبرانی نیز برای شما فراهم خواهد بود . قطعاً سبک ها و مدل های کوتاهی مو با زاویه مدام در حال آپدیت و به روز رسانی است ، پس از اتمام دوره آموزشی هر زمان که سبک جدیدی به این کلکسیون اضافه شود ، آکادمی اعتدال به صورت رایگان آن را به متقاضیان و هنرجویان خود آموزش خواهد داد .


 

گواهی و دیپلم رشته کوتاهی مو با زاویه

در حال حاضر برای ورود به حوزه آرایشگری و پیرایشگری نیازمند کسب مدرک و دریافت پروانه کسب هستیم ، از این رو برای آموزش در رشته کوتاهی مو با زاویه بایستی به موسسات مراجعه کنیم که به صورت کاملا قانونی اقدام به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های مختلف نموده‌اند و در پایان کار نیز مدرک فنی حرفه ای را به هنرجویان اعطا می نمایند . 

البته کسب مدرک در این رشته به همین سادگی ها نبوده و متقاضی بایستی آزمون های مختلفی را که به صورت عملی و تئوری برگزار می شود را پشت سر بگذارد . این گواهی از اعتبار قانونی بهره مند است و هنرجویان به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند . 

بازار کار رشته فوق العاده است و هیچ نیازی به تعریف و تمجید اغراق ندارد ، اگر این مهارت نبود اکنون تمامی آقایان به نحوی گیسو کمند بودند ! در تمامی روزهای سال افرادی برای کوتاهی مو در سالن های زیبایی و آرایشگاه مراجعه می‌کنند و قطعا سرمایه‌گذاری در این حرفه نتیجه رضایت بخشی خواهد داشت .

کلام آخر

رشته کوتاهی مو با زاویه یکی از مهمترین مهارت هایی است که برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای به آن نیاز داریم ، آرایشگری که نتواند مو را با زاویه کوتاه کند ، به هیچ عنوان به عنوان یک متخصص در این رشته شناخته نخواهد شد . 

به همین دلیل یکی از مهمترین اقداماتی که متقاضیان این حرفه بایستی انجام دهند ، ثبت نام در رشته کوتاهی مو خواهد بود . آکادمی اعتدال از جمله بزرگترین مراکز ارائه دهنده دوره های آموزشی آرایشگری و پیراشکی مردانه بوده که به بهترین نحو کوتاهی مو و سبک های مختلف آن را تدریس می نماید .

 

+800 مدرک صادر شده

+600 مشغول به کار

+200 درحال آموزش

+100 مهاجرت کاری

سوالات متداول

سوال

جواب

دوره ها گالری بلاگ درباره ما تماس با ما