آموزشگاه آموزش آرایشگری مردانه اعتدال

دوره های آموزش آرایشگری مردانه

مشاوره رایگان

رشته گریم داماد

یکی از پردرآمدترین مشاغل در بازار رشته گریم داماد می باشد ، متخصصین در این حوزه به راحتی می توانند در یک مدت زمانی کوتاه درآمد فوق‌العاده‌ای کسب کنند . این شغل با وجود سختی هایی که دارد ، به شدت لذت بخش و شیرین است ، چرا که شما به عنوان آرایشگر ، آقای داماد را برای بهترین شب زندگی مهیا می‌کنید . 

مانند تمام رشته هایی که زیر مجموعه های آرایشگری و پیرایشگری مردانه قرار هستند ، این رشته نیاز به دریافت آموزش و کسب مهارت دارد و به سادگی نمی‌توان به یک متخصص تبدیل شد . 

خوشبختانه آکادمی اعتدال این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد ، تا با شرکت در دوره آموزش رشته گریم داماد به یک میکاپ آرتیست فوق العاده تبدیل شوید . 

هرچه میکاپ و گریم داماد با جزئیات بیشتری آموزش داده شود ، قطعاً مهارت شما بیشتر شده و بازار کار بهتری خواهید داشت . پس با ما همراه شوید تا جزئیات این دوره آموزشی را به خوبی معرفی نماییم .


 

معرفی رشته گریم داماد

در فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی برای مراسم ازدواج افرادی عروس و داماد رامی آراستند و ایشان را برای شروع یک زندگی و همچنین یک جشن بزرگ آماده می کردند . 

اما مراسم پیرایش داماد متفاوت با آرایش عروس انجام می‌شد ، در بسیاری از مناطق ایران زمین مراسمی زیبا و جذاب همراه با ترانه و آداب و رسوم خاصی برای پیرایش داماد برپا می شد که با نام سرتراشون معروف است . در بسیاری از شهرهای ایران این مراسم به صورت نمادین همچنان ادامه دارد . 

از قدیم پیرایش داماد امری جذاب و فوق‌العاده بوده است ، در حال حاضر نیز با کلکسیونی از گریم و میکاپ برای آقای داماد مواجه هستیم . در موسسات آموزشی آرایشگری رشته گریم داماد آیتم های متعدد ارائه می شود ، این رشته زیر مجموعه رشته گریم متعادل سازی چهره بوده و بر اساس استانداردهای رایج در حوزه گریم اجرا می شود . 

گریم داماد با گریم عروس تفاوت های بسیار زیادی دارد و کمتر از متریال آرایشی برای آقایان استفاده خواهد شد . به همین دلیل چهره دامادها طبیعی تر بوده و صد البته جذابیت بیشتری نسبت به چهره عروس دارد چرا که مواد آرایشی بسیار زیادی بر روی چهره عروس پیاده می‌شود و کمتر کسی قادر به اجرای گریم عروس مطابق با متدهای روز جهانی است . 

اما در رشته گریم داماد این نکات به خوبی رعایت می‌شود ط به همین دلیل این رشته طرفدار بسیار زیادی دارد و قطعاً بازار کار آن نیز به شدت درآمدزا می باشد .


 

نحوه آموزش رشته گریم داماد

برای فراگیری و آموزش رشته گریم داماد حتما لازم بوده تا در کلاس های مختلف شرکت کنید ، اصول گریم در این دوره ها تدریس می‌شود و قطعاً لازم بوده تا چند جلسه به صورت تئوری و چند جلسه به صورت عملی اجرا شود . فراگیری گریم داماد و متعادل ساز چهره کار ساده‌ای نبوده و یک الی سه جلسه آموزش داده نمی شود . 

هرچه جزئیات در این رشته بیشتر کار شود ، مهارت افراد بالاتر می رود و قادر به انجام گریم به بهترین شکل ممکن خواهند بود . برای آموزش این رشته لازم بوده تا ابزار کار ، سبک های گریم و چهره های متعدد به صورت مجزا بررسی شوند ‌. پس از آن هنرآموز بایستی قادر به اجرای سبک های مختلف گریم برای چهره های متفاوت باشد . 

یکی از مهارت های بسیار مهم که پیرایشگر آقای داماد بایستی به خوبی آن را فرا بگیرد ، شناسایی چهره ها و تشخیص اجرای گیریم مناسب با چهره است . 

در بسیاری از موارد دیده شده که آرایشگر یک سبک گریم را بر روی تمام چهره ها اجرا می‌کند و قطعا نتیجه کار آنها چندان جذاب و جالب نخواهد بود . به عنوان مثال از یک مدل کانتور بینی برای بینی های کشیده ، پهن و عقابی استفاده می کنند . به همین دلیل لازم بوده یک سری از جلسات به صورت تئوری برگزار شود و گریم های مناسب هر چهره تدریس گردد .

دوره قانونی رشته گریم داماد

فنی و حرفه‌ای برای این رشته استاندارد هایی در نظر گرفته است که تمامی آکادمی های ارائه دهنده کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی ملزم به اجرای این استاندارد ها می باشند . تعداد جلسات تعیین شده برای رشته گریم داماد حدود شش جلسه بود که در آنها تنها آیتم های محدودی تدریس خواهد شد که به شرح زیر هستند ؛

 • کار با پالت
 • درما کالر
 • سوپر کالر ها
 • انواع پالت

این آیتم ها در حال حاضر چندان کارآمد نیستند و عملاً سبب ایجاد درآمد نخواهند شد . 

متاسفانه بسیاری از موسسات آموزشی این آیتم ها را به عنوان رشته گریم و متعادل سازی چهره اجرا می‌کنند و برای فراگیری سایر آیتم های کاربردی ملزم به شرکت در دوره های آموزشی مختلف خواهید بود که البته هزینه‌ بر می باشد . به همین دلیل توصیه می‌شود تا هنگام انتخاب آکادمی دقت زیادی داشته باشید .

  
 


 

آموزش رشته گریم داماد در آکادمی اعتدال

آکادمی اعتدال یک موسسه آموزشی همه چیز تمام است ، شما هر چه که در رابطه با گریم داماد به آن نیاز داشته باشید را به واسطه این موسسه فرا خواهید گرفت . 

آیتم های تعیین شده در فنی و حرفه‌ای به کلی آموزش داده می شوند و شاهد آیتم‌های بسیار زیادی برای آموزش رشته گریم داماد در آکادمی اعتدال هستیم . خواهش می کنم به موارد زیر توجه نمایید ؛

 • آموزش فون های رنگی
 • آموزش تمام فون و یا فوندیشن آرایشی
 • فون های پوست
 • انواع سایز های قلم
 • آموزش استفاده از ابزار میکاپ و گریم به صورت تخصصی
 • تغییر سایز اجزای چهره مثل ؛ کوچک و یا بزرگ کردن سایز بینی
 • تغییر سایز ابرو
 • آنکادر ابرو به شکل کاملا مردانه و جذاب
 • آموزش کار با انواع پن استیک ها
 • پودر فیکس
 • اسپری فیکس
 • گریم کاملا حرفه ای و تخصصی

تمام آیتم های بالا به صورت مجزا تدریس می شوند و هنرجویان میکاپ آرتیست حرفه‌ای تبدیل خواهند شد . تعداد جلسات آکادمی اعتدال برای رشته گریم داماد در نظر گرفته شده است ، حدود ۱۵ جلسه می باشد . در این ۱۵ جلسه آموزش و به صورت عملی برگزار می‌شوند که چهار جلسه به مباحث تئوری و ۱۱ جلسه به مباحث عملی تخصیص یافته است . 

در کلاس‌های تئوری انواع پن استیک و همچنین انواع فون ها به صورت مجزا آموزش داده می‌شود . پس از آن بر روی مدل زنده اجرای آموزش های عملی را خواهیم داشت . 

تقریباً هر روز یک گریم زده می شود و چهره های مختلف و گریم های متعدد تمرین می شود تا هنرآموز بتواند کاملاً حرفه ای آموزش های لازم را فرا بگیرد . تقریباً ۱۰ الی ۱۱ بار گریم در این دوره خواهیم داشت .


 

ثبت نام در رشته گریم داماد

اگر در جستجوی یک شغل پردرآمد و صد البته پر از هیجان و جذابیت هستید ، کافیست اقدام به ثبت‌نام در رشته گریم داماد نمایید . با شرکت در این دوره آموزشی پس از ۱۵ جلسه شما به یک فرد چیره دست در حوزه گریم آقایان تبدیل خواهید شد و می توانید بهترین شب زندگی را برای داماد ها گلباران کنید . 

در بین آکادمی های ارائه دهنده دوره آموزشی گریم متعادل سازی چهره آکادمی اعتدال از گزینه و آپشن های بیشتری بهره‌مند است ، تعداد جلسات در این موسسه بیشتر بوده و به جزئیات بیشتری پرداخت خواهد شد . البته در این مؤسسه شما از حمایت پایان دوره نیز بهره‌مند می‌شوید ، همچنین امکان برگزاری کلاس های جبرانی نیز برای شما وجود خواهد داشت . 

معمولاً یک استادکار به هر هنرآموز اختصاص داده می شود ، به همین دلیل آکادمی اعتدال یکی از بهترین مراکز جهت ثبت نام در رشته گریم داماد است . هزینه شهریه دوره گریم داماد در این موسسه کاملاً با آیتم های موجود تطابق داشته و نسبت به سایر موسسات هزینه کمتری از هنرآموزان دریافت خواهد شد .

گواهی و دیپلم رشته گریم داماد

با شرکت در دوره آموزش رشته گریم داماد آکادمی اعتدال شما موفق به کسب گواهی و دیپلم فنی حرفه ای خواهید بود . به واسطه این مدرک پروانه کسب جهت حضور در بازار کار به شما اعطا خواهد شد که البته این شرکت در دوره ها به معنای کسب گواهی دیپلم نخواهد بود . 

مهارت ها و توانایی های شما پس از اتمام کلاس ها و جلسات مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت . پس از آن که آزمون ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید ، گواهی دیپلم رشته گریم داماد به شما داده خواهد شد .

 

 

 

  
 


 

کلام پایانی

یکی از هیجان ترین و جذاب ترین مشاغل موجود در بازار پیرایش و گریم داماد است ، البته این حرفه به شدت درآمد زا می باشد و هزینه ارائه این خدمات مدام در حال افزایش بروزرسانی است . اما برای این که بتوانید به یک فرد موفق در رشته گریم داماد تبدیل شوید ، نیازمند دوره و کلاس های آموزشی خواهد بود ‌. 

این رشته خوشبختانه در موسسات مختلفی ارائه می‌شود ، آکادمی اعتدال شاخه های مختلف آرایشگری و پیرایشگری مردانه را مطابق با متدهای روز و کاملاً جدید همراه با اساتید حرفه ای آموزش می دهد . البته هزینه مناسبی را برای شهریه های خود در نظر گرفته شده است ، ورود شما به این موسسه به معنای صعود بر سکوی پرتاب جهت رسیدن به موفقیت خواهد بود .

 

+800 مدرک صادر شده

+600 مشغول به کار

+200 درحال آموزش

+100 مهاجرت کاری

سوالات متداول

سوال

جواب

دوره ها گالری بلاگ درباره ما تماس با ما