آموزشگاه آموزش آرایشگری مردانه اعتدال

دوره های آموزش آرایشگری مردانه

مشاوره رایگان

گریم ‌سینمایی

گریم ‌سینمایی به معنای کلمه یک هنر شگفت‌آور است ، گویی گریمورها چوب جادویی در دستانشان می لرزد و می‌توانند چهره افراد را به کلی تغییر دهند . این هنر در دنیای امروز فوق العاده طرفدار داشته و صنعت سینما به شدت به آن نیاز دارد . 

افراد ماهر در این رشته به درآمد قابل توجهی دست می یابند و از آینده ای تضمین شده بهره مند خواهند بود . البته این اتفاق به سادگی انجام نشده و نیازمند کسب مهارت های زیادی است . هدف ما در این مقاله بررسی هر چه بیشتر این هنر است ، خواهشمندیم با ما همراه شوید . 

  
 


 

منظور از گریم سینمایی چیست ؟

آیا تا به حال به این توجه کرده اید که چه چیزی در یک فیلم و یا تئاتر شما را مجذوب خود خواهد کرد ؟ چهره ی بازیگران و افراد حاضر در صحنه به نحوی تغییر کرده که گاهی تشخیص آن ها کار ساده ای نیست . این شگفتانه ناشی از هنری تحت عنوان گریم ‌سینمایی است . 

کسانی که در این رشته با کسب مهارت گریم انجام می دهند ، به عنوان گریمور شناخته می شوند . این افراد با بهره مندی از یک سری ابزار ها و وسایل چهره افراد را به کلی تغییر می‌دهند و مطابق با نقش ها و شخصیت های داستان چهره های جدیدی را ایجاد می کنند . 

ظرافت در گریم ‌سینمایی به حدی بوده که چهره ی جدید از نظر مخاطب و تماشاچی کاملا پذیرفته خواهد شد و به هیچ عنوان مصنوعی ظاهر نخواهد شد . این رشته در دانشگاه های هنر تدریس شده و تحصیلات آکادمیک برای آن ها وجود دارد . البته آکادمی های مختلف نیز این رشته را بر گزار می نمایند و افراد با ثبت نام در این دوره ها قادر به کسب مهارت خواهند بود . 


 

انواع گریم سینمایی

گریم ‌سینمایی دارای شاخه های متعددی بوده که هر کدام از آن ها از لحاظ فنی با یکدیگر متفاوت هستند و متفاوت اجرا خواهند شد . ابزار ها و وسایل گریم متفاوتی برای اجرای آن ها استفاده شده و سبک های متنوعی استفاده خواهد شد . موارد زیر همگی انواع گریم ‌سینمایی هستند ؛ 

  • گریم جلوه های ویژه
  • گریم قطعه ای یا اعضای مصنوعی
  • گریم رئال طبیعی برای فیلم و تلویزیون
  • گریم سه بعدی یا حجم دار
  • گریم استیلیزیشن
  • گریم ریش و سبیل و مو و کلاه گیس
  • گریم شبیه سازی
  • گریم نامتعادل سازی
  • گریم متعادل سازی

زمانی که در این رشته اقدام به دریافت آموزش کنید ، تمام سبک ها را فرا خواهید گرفت و به عنوان یک متخصص در بازار کار حضور پیدا خواهید کرد . 

 

آموزش در رشته گریم سینمایی

برای آموزش در رشته گریم ‌سینمایی چند راه پیش روی شماست . شما می توانید تحصیلات آکادمیک خود را در این رشته شروع کنید و با ثبت نام در دانشکده و دانشگاه های هنر به یک دانشجو تبدیل شوید . 

البته این راه سختی های زیادی داشته و در بازه زمانی طولانی نتیجه می دهد ، مانند تمامی رشته های دانشگاهی بازه ۲ الی ۴ سال برای کسب این مهارت طی خواهد شد . البته یک راه ساده تر و آسان تر نیز برای آموزش در این رشته وجود دارد ، شما می توانید در آکادمی های برگزار کننده دوره آموزشی گریم ‌سینمایی شرکت کنید . 

در این دوره ها تمامی نکات مهم و تخصصی به هنرجویان آموزش داده می شود ، در کلاس های دانشگاهی به صورت قانونی شما ملزم به پاس کردن واحدهای عمومی و درس هایی هستید که ارتباط زیادی با رشته شما ندارد . 

اما در آکادمی ها تنها کلاس های مفید و کاربردی برگزار می شود ، دوره های آموزشی موجود در آکادمی ها تمامی مزایای کلاس های آکادمیک و دانشگاهی را داشته و برای هنرجویان بهتر است تا از این طریق در گریم ‌سینمایی اقدام به کسب مهارت نمایند .


 

تفاوت گریم سینمایی و میکاپ

در معرفی گریم ‌سینمایی لازم بوده تا تفاوت این رشته با میکاپ را بررسی کنیم ، منظور از میکاپ و آرایش ایجاد تغییرات مختلفی روی چهره است . در طی این فرآیند عیب ها و مشکلات چهره مخفی می شود ، به عنوان مثال در صورتی که چهره فرد دارای ماه گرفتگی ، سوختگی و یا رد جوش باشد ، ابزار میکاپ کمک می کند تا بتوانیم آنها را مخفی کنیم و به نحوی میکاپ به عنوان گریم متعادل ساز شناخته می شود . 

اما گریم ‌سینمایی کاملاً متفاوت است ، البته یکسری شباهت نیز میان آنها وجود دارد ، بازیگرانی که نقش یک معتاد ، فرد بیمار و یا مریض را ایفا می کنند ، به صورت عادی چهره سالم و طبیعی دارند و به واسطه گریم مشکلات نقص و ضایعه هایی بر روی چهره ایشان اعمال می‌شود . 

به واسطه گریم فرد جوان به یک فرد پیر تبدیل شده و یا گاهی جنسیت افراد در طی گریم تغییر پیدا می کند ، به نحوی که شما متوجه جنسیت واقعی بازیگر نخواهید شد . 

در حقیقت این رشته به عنوان گریم نامتعادل ساز شناخته می‌شود و معکوس میکاپ عمل می کند . البته هنگام گریم فعالیت هایی شبیه میکاپ نیز اجرا خواهد شد که به جهت زیباتر شدن و رفع نقص‌های چهره استفاده قرار می‌گیرد . به عبارت بهتر می‌توانیم میکاپ را زیرمجموعه گریم معرفی کنیم .

  
 


 

چگونه می توان به یک گریمور تبدیل شد ؟ 

اگر خواهان کسب مهارت در رشته گریم ‌سینمایی هستید برای تبدیل شدن به یک گریمور کافیست به مجموعه آکادمی اعتدال مراجعه کنید . 

در این آکادمی تمامی آموزش های لازم به صورت تئوری و عملی ارائه می‌شود و از اساتید ماهر و مجربی برای آموزش هنرجویان استفاده خواهد شد . آکادمی اعتدال مدت زمان بسیاری است که رشته آرایشگری و شاخه های متنوع آن را آموزش می دهد و توانسته به خوبی در رابطه با رشته گریم نیز فعالیت کند .

کلام آخر 

گریم ‌سینمایی یک هنر فوق العاده است در این رشته آموزش های متعددی به افراد داده می شود ، تا بتوانند تغییرات عجیب و جالبی را بر روی چهره های مختلفی ایجاد کند . این رشته دارای شاخه‌های مختلفی است و سبک های متعددی را در بر دارد . 

در صورتی که خواهان کسب مهارت در این رشته هستید ، می توانید در آکادمی های معتبر و قانونی که زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت می کنند ، اقدام به ثبت‌نام در این رشته نمایید و در یک بازه زمانی کوتاه به یک گریمور ماهر و متخصص تبدیل شوید .

 

+800 مدرک صادر شده

+600 مشغول به کار

+200 درحال آموزش

+100 مهاجرت کاری

سوالات متداول

سوال

جواب

دوره ها گالری بلاگ درباره ما تماس با ما