آموزشگاه آموزش آرایشگری مردانه اعتدال

دوره های آموزش آرایشگری مردانه

مشاوره رایگان

مردم در گذشته آرایش و پیرایش را مربوط به بانوان دانسته و کمتر برای آقایان از این واژه ها استفاده می کردند . پیش از مراسم عروسی ، جشن سر تراشون به پا شده و داماد را با چند قیچی می آراستند . اما سال هاست که رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه وارد میدان شده و مفاهیم جدیدی را ایجاد کرده است .

رشته ای با سبک ها و متد های جدید که هر کدام به نوبه خود کاملا منحصر به فرد و درجه یک هستند . این رشته بازار کار فوق العاده ای داشته و به سرعت سبب درآمد زایی و سود آوری می شود . خوشبختانه دوره های آموزش رشته آرایشگری مردانه توسط آکادمی های متعدد در حال اجرا است و متقاضیان پر ذوق این حرفه امکان ثبت نام و کسب مهارت را پیدا می کنند .

معرفی رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه

اگر به نگاره ها و سنگ نوشته های عصر حجر توجه کنید ، نقاشی و تصاویری را انسان های اولیه مشاهده خواهید کرد . هر موجود دوپایی در این نگاره ها متشکل از سر با توده ای عظیم از گیسوان بوده که از سر و صورتش آویزان است . قطعا صحنه جالبی نبوده و هیچ کس خواهان زندگی با چنین شرایطی نخواهد بود .

اما در نگاره های دوره های مختلف تاریخی متوجه ظرافت و زیبایی های خاصی در چهره و موی افراد خواهیم شد . اصالت و قدمت رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه مربوط به قرن ها و شاید هزاران سال پیش است و از زمانی که بشر تصمیم گرفت تمدن را به زندگی خود اضافه کند .

اما اکنون در هزاره سوم زندگی می کنیم . رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه تنها یک قیچی و آینه نبوده و متشکل از ده ها ابزار و ماشین کار است . در حقیقت پشم ریزون ترین حرفه و شغل دنیا آرایشگری و پیرایشگری مردانه است .

برای ورود به این رشته و کسب مهارت آرایشگری مردانه به چند روش می توان اقدام نمود ؛

تحصیلات دانشگاهی رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه

شرکت در دوره های آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه که توسط آکادمی های متعدد ارائه می شود .

قطعا گزینه دوم راه بهتری بوده و زودتر نتیجه خواهد داد . رشته ای که به واسطه آن امکان زدودن آلودگی ها از چهره آقایان فراهم شده و زیبایی طبیعی و مردانه با وجود آن کاملا حفظ می شود ، را به عنوان رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه معرفی می کنند .

 

آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه 

در حال حاضر افراد خواهان کسب مدرک فنی حرفه ای و همچنین یادگیری مهارت و حرفه ای هستند . چرا که با شرکت در این دوره ها نیازی به خواندن کتاب های قطور و عملا بی استفاده دانشگاهی نخواهد بود . علاوه بر آن به صورت تخصصی تر حرفه و مهارت آموزش داده خواهد شد .

رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه نیز توسط چنین مراکزی به خوبی آموزش داده شده و در یک بازه زمانی کوتاه مدت صفر تا صد این حرفه تدریس می شود . دوره آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه مانند یک رباط عمل می کند ، افراد آماتور و غیر حرفه ای وارد دوره شده و سپس افرادی ماهر ، کارآزموده و متخصص راهی بازار کار خواهند شد .

به همین سبب دوره های آموزشی این رشته با موفقیت همچنان تداوم یافته و با استقبال زیادی رو به رو شده اند . در این دوره ها صرفا با پرداخت شهریه و ارائه یک آموزش ساده مواجه نیستیم ، بلکه یک دوره کامل و جامع بوده که ریز و درشت این شغل و حرفه را آموزش می دهد ‌.

البته آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه از یک آکادمی به آکادمی دیگر متفاوت خواهد بود ، یک سری از مراکز با کیفیت بهتری تمام فنون را آموزش داده و هنرجویان آن ها پس از اتمام دوره بلافاصه قادر به کسب درآمد از مهارت خود هستند .

آکادمی اعتدال نسبت به سایر موسسه های آموزشی در ارائه دوره و رشته های متعدد موفق تر عمل کرده و آیتم های بیشتری را به دوره ها اضافه کرده است .

مدت زمان آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه

به صورت عادی آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه طی دو ماه به صورت فشرده اجرا می شود ، که ماه اول را به مباحث تئوری اختصاص داده می شود ، اما در ماه دوم آموزش ها به صورت عملی خواهند بود . البته منظور از آموزش به صورت تئوری صرفا جزوه نویسی نخواهد بود ، سوژه و مدل ها در این ماه مانکن هستند و مدل زنده در اختیار هنر جویان قرار نخواهد گرفت .

اما در ماه دوم با یک فرمت اجرایی مواجه هستیم ، هنر جو مانند یک آرایشگر بایستی مستقیما با افراد و مدل های زنده در ارتباط است . این امر سبب شده تا کیفیت آموزش به مراتب افزایش یابد و به خوبی هنرجویان مهارت های لازم را فرا بگیرند .

روز های شنبه تا چهار شنبه ، هر روز به مدت دو ساعت کلاس ها برگزار خواهند شد ، علی رغم کوتاهی زمان کلاس ها تمامی نکات ریز و درشت آموزش داده می شود .

در صورتی که به هر دلیلی هنرجویان قادر به شرکت در کلاس ها نباشند ، ساعات آموزشی سوخت نشده و در پایان دوره با تشکیل و ارائه کلاس مجدد ، فرصت از دست رفته جبران خواهد شد . البته این امر ، خاص آکادمی اعتدال است .

در آکادمی اعتدال یک زمانبندی خاص برای آموزش ارائه شده که در نهایت بهروری کلاس های آموزشی افزایش یافته است . در روز های پنجشنبه و جمعه پس از گذشت بازه دو ماهه کلاس های تک نفره برگزار خواهد شد و هر هنرجو با استاد و مدل تحت آموزش قرار خواهد گرفت .

در صورتی که هنرجو مایل به دریافت آموزش بیشتر باشد ، نیز این امکان برای او فراهم شده است . کلاس های خصوصی باعث شده تا تمرکز هنگام آموزش افزایش یابد و مراجعه کنندگان در زمان کوتاه تری به هدف خود برسند .

آیتم های رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه

مهم ترین بخش و قسمت آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه آیتم های هر رشته و دوره می باشد . شما به عنوان یک فرد عامی و بدون تخصص آرایشگری و پیرایشگری وارد آکادمی خواهید شد و آموزش های مقدماتی و تخصصی تر بی کم و کاست به شما ارائه می گردد .

تمامی آیتم های ذکر شده جزو اهداف آموزش بوده و پس از پایان دوره ، هنرجو به تمامی آن ها تسلط خواهد داشت . به موارد زیر توجه کنید ؛

 1. آموزش های تئوری
  • علم مرفولوژی 
  • ارگونومی بدن
  • بهداشت و ایمنی
  • تقسیم بندی سر و صورت
  • علم چهره شناس
 2. آموزش عملی ؛
  • انواع کوتاهی مقدماتی
  • ساده زنی
  • کوتاهی کلاسیک
  • کار با شانه و قیچی
  • سشوار کشی
  • شست و شوی سر
  • اصلاح صورت با تیغ
  • انواع سبک های کوتاهی مو
  • سبک های سنتی
  • سبک چرخشی
  • سبک لایه به لایه
  • سبک ژورنال زنی
  • کوتاهی مدرن
  • کوتاهی با ماشین
  • فید مقدماتی
  • کوتاهی بر اساس عکس ( پیکچر )
  • انواع پیتاژ ها

لازم به ذکر است که تمامی آیتم های آموزش رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه که در این قسمت به آن اشاره کردیم ، مختص به آکادمی اعتدال است و در سایر دوره های آموزشی با چنین پکیج کاملی مواجه نخواهید بود .

مزیت دوره آرایشگری مردانه ارائه شده در آکادمی اعتدال

وقتی از آکادمی اعتدال صحبت می کنیم ، هدف ما تنها تبلیغ یک موسسه و یا جذب مشتری نیست . این مرکز با یک سری مزیت همراه بوده که به رشد هر چه بیشتر هنرجویان کمک می کند ، به عنوان مثال از بدو ورود و ثبت نام هنرجو تمامی آموزش ها به صورت تک نفره ارائه می شود و یک استاد به صورت اختصاصی وظیفه تدریس و آموزش هنرجو را بر عهده دارد .

با این وجود از زمان محدود کلاس ها حداکثر بهره وری انجام‌ شده و از اتلاف وقت جلوگیری می شود . مدل های ارائه شده جهت انجام آموزش های عملی منحصر به یک هنرجو بوده و به هیچ عنوان از یک مدل برای آموزش به هنرجویان متعدد استفاده نخواهد شد ‌.

یک ساعت و بازه خاص برای ارائه کلاس ها اعلام نشده و برای هر هنرجو یک برنامه ریزی انحصاری انجام می شود . منعطف بودن کلاس های آموزشی باعث شده تا هنرجویان بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی در کلاس ها حاضر شوند و از خدمات آموزشی نهایت استفاده را ببرند .

ثبت نام در رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه

این یک فرصت استثنایی خواهد بود ، شما به صورت دو ماه و هفته ای ۱۰ ساعت تحت تعلیم قرار خواهید گرفت . در این بازه از پایه و اساس با آرایشگری مردانه آشنا خواهید شد و بر بسیاری مفاهیم و مهارت ها تسلط پیدا می کنید .

ثبت نام در رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه دارای شرایط خاصی است . به عنوان مثال حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در چنین دوره ای سیکل می باشد . مجموعه آکادمی اعتدال گروهی از مشاوران خود را برای پاسخ دهی به متقاضیان و ارائه اطلاعات تکمیلی در اختیار هنرجویان قرار داده است . به هر سوالی که در رابطه به نحوه ثبت نام ، برگزاری کلاس ها ، هزینه شهریه و ... داشته باشید ، به خوبی پاسخ داده خواهد شد .

گواهی و دیپلم آرایشگری و پیرایشگری مردانه 

شما به عنوان متقاضی دوره آموزشی و هنرجو تحت تعلیم قرار خواهید گرفت و پروسه آموزش بی هیچ کم و کاستی اجرا می گردد ، پس از پایان دوره آموزشی نیز آزمون های عملی و کتبی گرفته خواهد شد و در نهایت به متقاضیان گواهی و دیپلم آرایشگری و پیرایشگری مردانه اعطا می شود .

این گواهی یک مدرک معتبر به شمار آمده و به موجب آن پروانه کسب به افراد داده می شود . دریافت گواهی تنها یک کاغذ نبوده ، بلکه گویای مهارت و حرفه ای است که شما آن را فرا گرفته اید و به راحتی قادر به فعالیت و کسب درآمد از بازار کار خواهید بود .

حرف آخر

آراستگی جدا ناپذیر از زندگی بشر بوده که پیرو آن نیازمند دریافت خدمات آرایشگری و پیرایشگری هستیم . در تمامی روز های سال ، چه در شادی و چه در غم ، در بازه های زمانی متعدد و همیشه افراد بایستی از این خدمات استفاده کنند . عملا هیچ وقت بازار این حرفه و شغل کساد نخواهد بود .

قطعا می توان در رابطه با رونق این حرفه و شغل سخن گفت ، از این رو کسب مهارت در این زمینه با آینده روشنی همراه بوده و قطعا بازار کار آغوشش را برای نیروی کار و متخصص در رشته آرایشگری و پیرایشگری مردانه گشوده است .

+800 مدرک صادر شده

+600 مشغول به کار

+200 درحال آموزش

+100 مهاجرت کاری

سوالات متداول

سوال

جواب

دوره ها گالری بلاگ درباره ما تماس با ما